Nuo pat COVID-19 infekcijos plitimo pradžios pradėti moksliniai tyrimai, kurių tikslas – išsiaiškinti efektyvius vaistus, kovojant su SARS-CoV-2 viruso sukelta infekcija. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, jog organizuoja tarptautinio klinikinio tyrimo atlikimą, kurio pavadinimas „Tarptautinis atsitiktinių imčių klinikinis tyrimas siekiant įvertinti papildomą gydymą hospitalizuotiems pacientams sergantiems COVID-19 ir gaunantiems vietinį standartinį gydymą” (angl. An international randomised trial of additional treatments for COVID-19 in hospitalised patients who are all receiving the local standard of care), vykstantis 35 šalyse ir daugiau nei 400 ligoninių (2020 m. birželio 3 dienos duomenimis). Norą dalyvauti tyrime jau išreiškė daugiau nei 100 valstybių.
Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Pasaulio sveikatos organizacijos biuru Lietuvoje ir siekdama sukurti palankias sąlygas tyrimo atlikimui Lietuvoje, įpareigojo Vilniaus universiteto ligoninę Santaros klinikas (toliau – VUL SK) vykdyti užsakovo funkcijas, inicijuoti ir koordinuoti Tyrimo atlikimą Lietuvoje, taip pat įtraukti kitas Lietuvos ligonines, gydančias COVID-19 pacientus sudarant su jais reikiamas sutartis ir koordinuojant bendrą veiklą.
Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro direktorius prof. Laimonas Griškevičius yra nacionalinis SOLIDARITY tyrimo koordinatorius Lietuvoje. Nuo gegužės 27 dienos tyrime kviečiami dalyvauti ir VUL SK Infekcinių ligų centre dėl COVID-19 infekcijos gydomi pacientai. Pagrindinė tyrėja yra šio centro direktorė prof. Ligita Jančorienė.
Tiriamieji atsitiktinės atrankos būdu patenka į skirtingas gydymo šakas ir gauna arba simptominį gydymą, arba vieną iš vaistų: Remdesivirą, Lopinavirą su Ritonaviru, Interferoną arba Hidroksichlorokviną. Šio tyrimo tikslas yra išsiaiškinti, ar bent vienas iš tiriamų vaistų yra efektyvus SARS-CoV-2 sukeltos infekcijos gydymui. 2020 06 12 dienos duomenimis, tyrime Santaros klinikose dalyvauti sutiko jau 10 COVID-19 infekcija sergančių pacientų.
Džiaugiamės, kad prie SOLIDARITY įgyvendinimo mūsų ligoninėje prisideda ir savo patirtimi dirbant su moksliniais tyrimais dalinasi ir kiti HOTC darbuotojai – klinikinių tyrimų koordinatorius Andrejus Černovas.
Daugiau informacijos apie SOLIDARITY galite rasti čia.
Data: 2020-06-12
Trečiadieniais 14:00-15:00
Pirmadieniais 14:00 - 15:00
Pirmadieniais 14:00 - 15:00
Antradieniais 14:30 - 15:30
Padalinių
Darbuotojų
Klinikinių tyrimų
Transplantacijų
Sprendimas:
inCube