Koronavirusai – tai didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias kvėpavimo takų ligas. Dažniausiai užsikrėtimas koronavirusais sukelia lengvus simptomus, tačiau kartais rizikos grupėms priklausantiems asmenims šios grupės virusai gali sukelti ir sunkias kvėpavimo takų infekcijas, galinčias turėti gyvybei pavojingų komplikacijų.
2019 m. pabaigoje Kinijos Hubėjaus provincijoje pradėjo plisti naujas koronavirusas, pavadintas sunkaus ūminio respiracinio sindromo koronavirusu-2 (SARS-CoV-2), o šio viruso sukeliama infekcija – COVID-19.
Dažniausiai virusas perduodamas per kvėpavimo takų lašelius, kai užsikrėtęs asmuo kosėja, čiaudi. Šiuo metu jau yra aišku, kad virusą gali perduoti ir lengvomis ar besimptomėmis formomis sergantys asmenys.
Inkubacinis periodas yra laikotarpis nuo užsikrėtimo virusu pradžios iki ligos simptomų pasireiškimo. Naujausiais duomenimis, COVID-19 inkubacinio periodo trukmė yra vidutiniškai 5-12 dienų, tačiau literatūroje aprašomi atvejai, kai jis užsitęsia ir iki 20 dienų.
SARS-CoV-2 dažniausiai sukelia į gripą panašius simptomus: karščiavimą, kosulį, dusulį, raumenų skausmą, nuovargį. Sunkesniais atvejais gali išsivystyti pneumonija, ūmus respiracinis distreso sindromas, sepsis, septinis šokas.
Labiausiai pažeidžiami yra vyresnio amžiaus asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis (širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, kvėpavimo takų ligomis ir kt.). Ne išimtis yra ir hematologinėmis ligomis sergantys pacientai, kurie dėl sutrikusios imuninės sistemos yra itin didelės rizikos grupėje.
Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centras atidžiai seka naujausius literatūros duomenis ir operatyviai vykdo centro veiklos pakeitimus viruso pandemijos metu, siekiant užtikrinti mūsų pacientų saugumą ir suteikti aukščiausio lygio pagalbą susirgus COVID-19.
Dėl susidariusios epidemiologinės situacijos yra atidedami planiniai vizitai, negalint jų atidėti ir esant galimybei konsultacijos vykdomos telefonu. Taip pat, dėl SARS-CoV-2 sukeliamų simptomų tikrinami visi į Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centrą patenkantys asmenys, siekiant užkirsti kelią viruso plitimui tarp imunosupresuotų pacientų.
VUL SK HOTC dėkoja pacientams ir jų artimiesiems už supratimą ir bendradarbiavimą susidūrus su šiuo iššūkiu.
Papildomos informacijos apie tai, kaip galite apsaugoti save ir savo artimuosius, rasite prisegtukuose.
Trečiadieniais 14:00-15:00
Pirmadieniais 14:00 - 15:00
Pirmadieniais 14:00 - 15:00
Antradieniais 14:30 - 15:30
Padalinių
Darbuotojų
Klinikinių tyrimų
Transplantacijų
Sprendimas:
inCube